Jautājumi

Šeit jūs varat gūt atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.
atpakaļ uz jautājumiem
Kristības
Kristības ir viens no trijiem luteriskās Baznīcas Sakramentiem. Tas ir Baznīcas stūrakmens.
Tas nozīmē, ka vismaz vienam no vecākiem jābūt kristītam un iesvētītam evaņģēliski luteriskās draudzes loceklim. Vecākiem, kuri nav iesvētīti, ir jāapmeklē iesvētes kurss.
Krustvecāki ir sena Baznīcas tradīcija. Šis amats ir dibināts Baznīcas tradīcijā un vēsturē. Kad Senās Romas impērijā vajāja kristiešus, mokot tos cietumos, izbarojot lauvām vai spraužot uz mietiem. Tādēļ piedzimstot bērniņam un viņu kristot vecāki pieaicināja tuvus draugus arī kristiešus, lai vecāku nāves gadījumā krustvecāki uzņemtos garīgu un praktisku aizgādību par krustbērnu
Šodien, mūsdienu miera laikos, krustvecāki pilda aizgādņa lomu palīdzot vecākiem tieši bērna garīgajā izglītošanā un audzināšanā. Tādēļ krustvecāku izvēlei ir jābūt rūpīgai un atbildīgai.

Papildus par kristībām šeit.

Par baznīcas dekorēšanu šeit.